Lukujärjestys 2017-2018

VARHAISIÄN OPINNOT (2-6 v.)

RyhmäAikaOpettajaSali
Taaperot 2-3 v.la 10.00-10.45SariSininen
Muksut 3 v.ti 17.00-17.45SariLilliputti
Lastentanssi 4 A ma 17.00-17.45JenniAkvaario
Lastentanssi 4 Bla 10.45-11.30SariSininen
Lastentanssi 5 Ato 17.00-17.45JenniAkvaario
Lastentanssi 6 Ake 17.00-17.45JenniLilliputti
Lastentanssi 5-6la 11.30-12.15SariSininen

PERUSOPINNOT (7 v. →)

RyhmäAikaOpettajaSali
Tanssikoulu 1A (7v.)ti 17.45-18.45SariLilliputti
Tanssikoulu 1B (7v.)pe 17.00-18.00SariLilliputti
Tanssikoulu 1 (7v.) (2. vko tunti)ke 17.45-18.45SariLilliputti
Tanssikoulu 2A (8v.)to 16.00-17.00SariLilliputti
Tanssikoulu 2B (8v.)to 17.00-18.00SariLilliputti
Tanssikoulu 2 (8v.) (2. vko tunti)ke 18.45-19.45SariLilliputti

IMG_0091

BALETTI (9 v. →)

RyhmäAikaOpettajaSali
Baletti 3 Ati 18.45-19.45SariLilliputti
Baletti 3 Bpe 16.00-17.00SariLilliputti
Baletti 4ti 16.00-17.00SariSininen
Baletti 5ke 15.45-17.00SariVihreä
Baletti 6ti 15.45-17.00LeilaVihreä
Baletti 7la 12.15-13.30SariSininen
Varvastunti 1la 13.30-14.00SariSininen

NYKYTANSSI (9 v. →)

RyhmäAikaOpettajaSali
Nyky 3 Ake 17.00-18.00TinnaSininen
Nyky 3 Bto 16.00-17.00TinnaSininen
Nyky 4 Ama 16.00-17.00JenniAkvaario
Nyky 4 Bto 16.00-17.00JenniAkvaario
Nyky 5pe 17.00-18.00JenniSininen
Nyky 6to 17.00-18.15TinnaSininen
Nyky 7to 18.15-19.30TinnaSininen
Showkids A (9-10v.)ke 16.00-17.00JenniSininen
Showkids B (10-11v.)to 17.45-18.45JenniAkvaario
Showkids C (10-11v.)to 19.00-20.00JenniLilliputti
Showtanssi (12 v. ->)pe 15.45-17.00TinnaSininen
Jazz alkeet Ape 18.00-19.00 JenniSininen
Jazz alkeet Bma 18.00-19.00 JenniSininen

STREET LAJIT

RyhmäAikaOpettajaSali
Breikki mini pojat
(6-8 v.)
ti 18.30-19.15JyriAkvaario
Breikki pojat 1to 18.45-19.45 JoniAkvaario
Breikki pojat 2Ati 19.15-20.30 JyriAkvaario
Breikki pojat 2Bto 19.45-21.00 JoniAkvaario

SYVENTÄVÄT OPINNOT

BALETTI

RyhmäAikaOpettajaSali
Baletti 8to 16.00-17.30LeilaVihreä
Baletti 9ma 16.00-17.30LeilaVihreä
Baletti 10to 19.00-20.30LeilaVihreä
Baletti jatkotaso Ake 17.00-18.30LeilaVihreä
Baletti jatkotaso Bto 17.30-19.00LeilaVihreä
Varvastunti 2ke 18.30-19.30LeilaVihreä
Baletti edistyneet Ake 19.30-21.00LeilaVihreä
Baletti edistyneet Bpe 16.30-18.00LeilaVihreä
Varvastunti 3pe 18.00-19.00LeilaVihreä

IMG_0067

NYKYTANSSI

RyhmäAikaOpettajaSali
Nyky 8-9ke 18.00-19.30TinnaSininen
Nyky 8la 10.00-11.30TinnaVihreä
Nyky 10ti 17.00-18.30JenniSininen
Nyky edistyneet Ati 18.30-20.00JenniSininen
Nyky edistyneet Bma 19.00-20.30 JenniSininen
Jazz keskitaso Ama 16.15-17.30RaisaSininen
Jazz keskitaso Bti 17.00-18.30RaisaVihreä
Jazz jatkotasoma 17.30-19.00RaisaVihreä
Jazz edistyneet Ama 19.00-20.30 RaisaVihreä
Jazz edistyneet Bti 18.30-20.00RaisaVihreä
FusionJazzla 12.30-13.45TinnaVihreä

AIKUISOPINNOT

RyhmäAikaOpettajaSali
Aikuisten tanssimix alkeetto 18.45-20.00JenniLilliputti
Aikuisten tanssimix jatkotasoke 19.30-21.00TinnaSininen
Flamenco 1ma 19.45-21.00TainaAkvaario
Flamenco 2la 12.00-15.00,
kk ensimmäinen lauantai
RiinaAkvaario
Aikuisten lattaritto 19.30-20.45HammiSininen
Mummoliiga +60 v.ti 13.00-14.00LeilaSininen

ERIKOISKOULUTUS

RyhmäAikaOpettajaSali
Jamisetpe 15.30-16.30Leila/Sari/TinnaVihreä
MiniJamila 11.30-12.30TinnaVihreä
Tanssiryhmä Jamila 13.45-15.00TinnaVihreä
Kehonhuoltoti 20.00-21.00JenniSininen

PARIKKALA

RyhmäAikaOpettajaSali 
Lastentanssi 5-7 vti 17.45-18.30TinnaKirjolan koulu
Showkids 8-11 vti 16.45-17.45TinnaKirjolan koulu
Showtanssi 12-16 vti 18.30-19.45TinnaKirjolan koulu