Käsiohjelma À la Carte

1.ILTAPÄIVÄN TEEHETKI

Baletti 7

Musiikki: Jan A.P.Kaczmarek

Koreografia: Leila Tikka

2.HAMMASKEIJUT

Keijut: Lastentanssi 6 A, Hammas: Viivi Hyyrynen

Musiikki: Liz Radford, Gavin Courtie

Koreografia: Jenni Kettunen ja Sari Arokivi

3.PIKKU MYY TAHTOO JUHLIA

Tanssikoulu 2

Musiikki: Soili Perkiö

Koreografia: Sari Arokivi

4.AURINGON ALLA

Vauvat ja äidit

Musiikki: African Tribal Orchestra

Koreografia: Anne Koivistoinen

5.KYNTTILÄN VALOSSA

Nykytanssi 3 B

Musiikki: Circus Band

Koreografia: Jenni Kettunen

6.NIITYLLÄ

Showkids Ruokolahti

Musiikki: RinneRadio

Koreografia: Anne Koivistoinen

7.PYSÄHDYS

Aikusten tanssimix 1

Musiikki: Jazzanova

Koreografia: Anne Koivistoinen

8.DREAMS

Baletti 6 A

Musiikki: Sammy Fain

Koreografia: Sari Arokivi

9.STILL AROUND

Jazz edistyneet B

Musiikki: Paloma Faith, Tobias Jess Jr. & Cristopher Stacey

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Raisa Kekarainen

10.ON THE PATH OF STANCE

Imatra Bboys

Musiikki: Def Cut

Koreografia: Jyri Poikonen

11.DEM BEATS

8:n luokan urheilijakoulutus

Musiikki: Todrick Hall, RuPaul

Koreografia: Annika Arpiainen, Erika Mutikainen, Noona Hatakka ja Taru Pellinen

12.VARIAATIO BALETISTA PAQUITTA

Kasperi Kolehmainen

Musiikki: Ludwig Minkus

Koreografia: Alkuperäistä Marius Petipan koreografiaa mukaillen Leila Tikka

 

-väliaika-

 

 

13. SILVER SKY

Baletti edistyneet 2

Musiikki: Ludovico Einaudi

Koreografia: Leila Tikka

14.IN GOOD COMPANY

Jazz 6

Musiikki: Valentina Mér

Koreografia: Jenni Kettunen

15.LAKRITSIA

Tanssikoulu 2 A

Musiikki: Kristofer Maddigan

Koreografia: Sari Arokivi

16.ÖTÖKKÄMARSSI

Showkids B

Musiikki: Ariana Grande

Koreografia: Liisi Vihavainen

17.LA DANZA

Baletti 9 (tikut)

Musiikki: Trad. tarantella Napolitana

Koreografia: Leila Tikka

18.SVENGIJENGI

Nykytanssi 7

Musiikki: David Cutter music, Tribalizem

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen ja Liisi Vihavainen

19.ELOKUVIIN

Baletti 3 A

Musiikki: Randy Newman

Koreografia: Sari Arokivi

20.KUHA BREIKKAAVAT 🙂

Breikki 1

Musiikki: Zeb Roc Ski ms Def Cut

Koreografia: Joni Koikkalainen ja ryhmä

21.ERILAINEN

Aikuisten Tanssimix 2

Musiikki: Jon Hopkins

Koreografia: Jenni Kettunen

22.RECIPE

Jamiset

Musiikki: Sara Bareilles

Koreografia: Liisi Vihavainen

23.FINAALI!

Kaikki tanssii, myös yleisö!

Musiikki: Marcus ja Martinus, Samantha J.

Koreografia: Noona Hatakka ja Taru Pellinen

KIITOKSET

Kulttuuritalo Virta: äänet Janne Tikkanen, valot Ville Keinänen

Musiikin editointi: Markku Reinikainen

Kuvat: Pixabay

Puvustus: Tiina Partinen ja opettajat

Valokuvaus: Nooa Tikka, Ella Arokivi

Lipunmyynti: Siiri Hallikainen

Avustaja: Katri Arokivi

Kiitos kaikille, jotka takahuoneessa olitte auttamassa pukemaan ja kampaamaan koko esiintyjäjoukkoa.

Kiitos oppilaat, olette mahtavia!

Suuret Kiitokset koteihin!

 

TULOSSA!

Ilmoittautumiset tulevan syksyn tanssitunneille 1.6. alkaen nettisivuillamme olevan linkin välityksellä.

Tunnit jatkuvat taas 15.8.