Käsiohjelma À la Carte

Lauantai 25.5. klo 18.00 käsiohjelma

1.Starving

Jazz 8

Musiikki: Steven Price

Koreografia: Jenni Kettunen

2.Siivouspuuhissa

Lastentanssi 2 Parikkala

Musiikki: The Gothard Sisters

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Raisa Kekarainen

3.Still Around

Jazz edistyneet B

Musiikki: Paloma Faith, Tobias Jess Jr. & Cristopher Stacey

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Raisa Kekarainen

4.Hammaskeijut

Keijut: Lastentanssi 5-6, Hammas: Viivi Hyyrynen

Musiikki: Liz Radford, Gavin Courtie

Koreografia: Jenni Kettunen ja Sari Arokivi

5.La Danza

Baletti 9 (tikut)

Musiikki: Trad. Tarantella Napolitana

Koreografia: Leila Tikka

6.Kokkaavat rotat

Nykytanssi 4 A ja Ada Hannikainen

Musiikki: Michael Giacchino, SFX Connection

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Liisi Vihavainen

7.Kynttilän valossa

Nyky 3 A

Musiikki: Circus Band

Koreografia: Jenni Kettunen

8.Karkkipussissa

Showkids Parikkala

Musiikki: Out Back, Finnolia Sound Effects

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Raisa Kekarainen

9.Before I Go

Koreografia ja tanssi: Kasperi Kolehmainen

Musiikki: Billie Eilish

10.Karjalan kunnailla

Baletti jatkotaso

Musiikki: Tsuumi

Koreografia:Leila Tikka

11.Recipe

Jamiset

Musiikki: Sara Bareilles

Koreografia: Liisi Vihavainen

-väliaika-

12.Guajiras

Flamenco

Musiikki: Pasi Harmanen

Koreografia: Laura Rintamäki

13.Kohtaus baletista Le Corsaire

Baletti edistyneet C

Musiikki: Adolphe Adam

Koreografia: Alkuperäistä Marius Petipan koreografiaa mukaillen Leila Tikka

14.Elokuviin

Baletti 3 B

Musiikki: Randy Newman

Koreografia: Sari Arokivi

15.Floor Maniacs

Breikki 2

Musiikki:Funky Bijou

Koreografia: Jyri Poikonen

16.Ähky

Nyky jatkotaso

Musiikki: Solagne, Max Richter

Koreografia: Liisi Vihavainen

17.Silver Sky

Baletti edistyneet 1

Musiikki: Ludovico Einaudi

Koreografia: Leila Tikka

18.Macarons

Tanssikoulu 1 A

Musiikki: Martin Gauffin

Koreografia: Jenni Kettunen

19.Neiti Etsivät ja kadonneiden keksien arvoitus

Baletti 4 B

Musiikki: Christopher Gunning

Koreografia: Sari Arokivi

20.Off to the Deep End-Together

Koreografia ja tanssi: Kasperi Kolehmainen ja Taru Pellinen

Musiikki: Lady Gaga ja Bradley Cooper

21.Orchestra of Bodies

Tanssiryhmä Jami

Musiikki: The Piano Guys

Koreografia: Jenni Kettunen

22.Finaali!

Kaikki tanssii, myös yleisö!

Musiikki: Marcus ja Martinus, Samantha J.

Koreografia: Noona Hatakka ja Taru Pellinen

Kiitokset

Kulttuuritalo Virta: äänet Janne Tikkanen, valot Ville Keinänen

Musiikin editointi: Markku Reinikainen

Kuvat: Pixabay

Puvustus: Tiina Partinen ja opettajat

Valokuvaus: Nooa Tikka, Ella Arokivi

Lipunmyynti: Siiri Hallikainen

Avustaja: Katri Arokivi

Kiitos kaikille, jotka takahuoneessa olitte auttamassa pukemaan ja kampaamaan koko esiintyjäjoukkoa.

Kiitos oppilaat, olette mahtavia!

Suuret Kiitokset koteihin!

Tulossa!

Ilmoittautumiset tulevan syksyn tanssitunneille 1.6. alkaen nettisivuillamme olevan linkin välityksellä.

Tunnit jatkuvat taas 15.8.