Käsiohjelma À la Carte

Lauantain 25.5. klo 13.00 Käsiohjelma

 

1.Guajiras

Flamenco

Musiikki: Pasi Harmanen

Koreografia: Laura Rintamäki

2.Kupla

Jazz 9

Musiikki: Luca D’Alberto

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Liisi Vihavainen

3.Still Around

Jazz edistyneet A

Musiikki: Paloma Faith, Tobias Jess Jr. & Cristopher Stacey

Koreografia: Tinna Nuppola-Poikonen

Harjoittanut: Raisa Kekarainen

4.Hammaskeijut

Keijut: Lastentanssi 4, Hammas: Viivi Hyyrynen

Musiikki: Liz Radford, Gavin Courtie

Koreografia: Jenni Kettunen ja Sari Arokivi

5.Pikku Myy tahtoo juhlia

Tanssikoulu 1

Musiikki: Soili Perkiö

Koreografia: Sari Arokivi

6.Pupurock

Lastentanssi Ruokolahti

Musiikki: Matti Laitinen

Koreografia: Anne Koivistoinen

7.After a Catastrophe

Jami Group

Musiikki: Ludovico Einaudi

Koreografia: Kasperi Kolehmainen

8.Kauhee sotku! Siivousjoukot tulee!

Muksut ja äidit

Musiikki: Michael Giacchino

Koreografia: Sari Arokivi

9.Maidens of the Sea

Baletti 5, sekä Sofia Keskinen, Ida Lehikoinen, Saara Mustonen ja Emma Pakarinen

Musiikki: Michael Giacchino

Koreografia: Sari Arokivi

10.Rumpalipoika

Minibreikki

Musiikki: Timo Pieni Huijaus

Koreografia: Jyri Poikonen

11.Kohtaus baletista Le Corsaire

Baletti edistyneet C

Musiikki: Adolphe Adam

Koreografia: Alkuperäistä Marius Petipan koreografiaa mukaillen Leila Tikka

-väliaika-

12.Silver Sky

Baletti edistyneet 2

Musiikki: Ludovico Einaudi

Koreografia: Leila Tikka

13.Macarons

Tanssikoulu 1 B

Musiikki: Martin Gauffin

Koreografia: Jenni Kettunen

14.La Danza

Baletti 9 (takut)

Musiikki: Trad. Tarantella Napolitana

Koreografia: Leila Tikka

15.Myrkky

Nykytanssi 5

Musiikki: Max Richter

Koreografia: Liisi Vihavainen

16.Ötökkämarssi

Showkids A

Musiikki: Ariana Grande

Koreografia: Liisi Vihavainen

17.Variaatio baletista Paquitta

Kasperi Kolehmainen

Musiikki: Ludwig Minkus

Koreografia: Alkuperäistä Marius Petipan koreografiaa mukaillen Leila Tikka

18.Too Much

Jazz 7

Musiikki: Tom Player

Koreografia: Jenni Kettunen

19.Allegretto

Baletti 8

Musiikki: Franz Schubert

Koreografia: Leila Tikka

20.Orchestra of Bodies

Tanssiryhmä Jami

Musiikki: The Piano Guys

Koreografia: Jenni Kettunen

21.Finaali!

Kaikki tanssii, myös yleisö!

Musiikki: Marcus ja Martinus, Samantha J.

Koreografia: Noona Hatakka ja Taru Pellinen

Kiitokset

Kulttuuritalo Virta: äänet Janne Tikkanen, valot Ville Keinänen

Musiikin editointi: Markku Reinikainen

Kuvat: Pixabay

Puvustus: Tiina Partinen ja opettajat

Valokuvaus: Nooa Tikka, Ella Arokivi

Lipunmyynti: Siiri Hallikainen

Avustaja: Katri Arokivi

Kiitos kaikille, jotka takahuoneessa olitte auttamassa pukemaan ja kampaamaan koko esiintyjäjoukkoa.

Kiitos oppilaat, olette mahtavia!

Suuret Kiitokset koteihin!

Tulossa!

Ilmoittautumiset tulevan syksyn tanssitunneille 1.6. alkaen nettisivuillamme olevan linkin välityksellä.

Tunnit jatkuvat taas 15.8.