Lukujärjestys 2019-2020

Varhaisiän opinnot (0-6 v)

RyhmäAikaOpettajaSali
Vauvat kurssimuotoisesti9.9.-14.10.2019
ma 9.30-10.15
AnneSininen
Naperot kurssimuotoisesti9.11.-14.12.2019
la 10.00-10.45
AnneSininen
Muksut (2-3v.)ti 17.15-18.00SariLilliputti
Lastentanssi 4 A to 17.00-17.45SariLilliputti
Lastentanssi 4 Bla 10.00-10.45SariLilliputti
Lastentanssi 5 Ake 17.00-17.45SariLilliputti
Lastentanssi 5-6la 10.45-11.30SariLilliputti
Lastentanssi 6 Ato 17.15-18.00JenniAkvaario

 

JAMI 1

TANSSIKOULU

RyhmäAikaOpettajaSali
Tanssikoulu 1A (7v.)ti 18.00-19.00JenniLilliputti
Tanssikoulu 1B (7v.)ke 17.15-18.15JenniAkvaario
Tanssikoulu 2A (8v.)ke 18.30-19.30JenniVihreä
Tanssikoulu 2B (8v.)to 16.15-17.15JenniAkvaario
Tanssikoulu 1-2 (2. vko tunti)pe 16.00-17.00SariLilliputti

 

BALETTI

RyhmäAikaOpettajaSali
Baletti 3 (9v.)to 17.45-18.45SariLilliputti
Baletti 4ke 18.15-19.15SariSininen
Baletti 5 Ake 15.45-17.00SariSininen
Baletti 5 Bto 15.45-17.00SariSininen
Baletti 6ti 18.00-19.15SariSininen

 

NYKYTANSSI

RyhmäAikaOpettajaSali
Nyky 3 A (9v.)ti 16.00-17.00LiisiAkvaario
Nyky 3 B (9v.)ke 16.00-17.00LiisiLilliputti
Nyky 4 Ati 17.00-18.00LiisiAkvaario
Nyky 4 Bto 18.30-19.30LiisiSininen
Nyky 5pe 16.45-17.45JenniAkvaario
Nyky 6ke 15.45-17.00JenniVihreä
Nyky 6-7 ”Jazz’it!” (1 x vko kävijät)ke 17.00-18.15LiisiSininen
Showkids (9-11v.)ma 17.30-18.30TaruAkvaario
Jazz 6 ma 16.15-17.30TaruAkvaario
Jazz 7 to 15.45-17.00LiisiVihreä

 

STREET LAJIT

RyhmäAikaOpettajaSali
Skidibreikki (5-6v.)to 18.00-18.45JoniAkvaario
Minibreikki (7-8 v.)ti 18.00-18.45JyriAkvaario
Breikki 1 (9-11v.)to 18.45-19.45 JoniAkvaario
Breikki 2 (12-14v.)ti 18.45-20.00 JyriAkvaario
Open Level (yli 12v.)to 19.45-20.45JoniAkvaario
Breikki 3 kurssimuotoisestila 2 x 2h kuukaudessaJyri/JoniAkvaario
Breikki Bgirls (yli 11v.)to 18.45-19.45JesseLilliputti

JAMI 2

BALETTI

RyhmäAikaOpettajaSali
Baletti 7 Ati 15.45-17.15SariVihreä
Baletti 7 Bke 19.15-20.45SariLilliputti/Vihreä
Baletti 8ma 16.00-17.30LeilaSininen
Baletti 9ma 17.30-19.00LeilaSininen
Baletti 8-9pe 16.30-18.00LeilaSininen

 

NYKYTANSSI

RyhmäAikaOpettajaSali
Nyky 7ma 16.00-17.15JenniVihreä
Nyky 8la 11.00-12.30LiisiSininen
Nyky 9la 12.30-14.00LiisiSininen
Jazz 8ti 16.30-18.00JenniSininen
Jazz 9ti 19.15-20.45JenniSininen

JAMI 3

BALETTI

RyhmäAikaOpettajaSali
Baletti 10 Ati 17.15-18.45LeilaVihreä
Baletti 10 Bto 17.00-18.30LeilaSininen
Baletti jatkotasoke 17.00-18.30LeilaVihreä
Baletti edistyneet Ati 18.45-20.15LeilaVihreä
Baletti edistyneet Bto 18.30-20.00LeilaVihreä
Baletti edistyneet Cke 18.30-20.00LeilaVihreä

 

NYKYTANSSI

RyhmäAikaOpettajaSali
Nyky jatkotasoma 17.15-18.45JenniVihreä
Nyky edistyneetma 18.45-20.15JenniVihreä
Nyky produktioma 20.15-20.45JenniVihreä
Jazz jatkotasoto 17.00-18.30LiisiVihreä
Jazz edistyneet Ape 16.00-18.00LiisiVihreä
Jazz edistyneet Bpe 18.00-20.00LiisiVihreä

 

TEEMAJAMI

ERIKOISKOULUTUS

RyhmäAikaOpettajaSali
Pikkuballeriinatpe 17.00-18.00SariLilliputti
Minijamitpe 18.00-19.00SariSininen
Jamisetpe 15.30-16.30Jenni, LeilaSininen
Tanssiryhmä Jamila 11.00-12.30Taru, KassuVihreä

TANSSIVARPAAT

RyhmäAikaOpettajaSali
Tanssivarpaat15.00-15.45LeilaAkvaario

PARIKKALA

RyhmäAikaOpettajaSali
Lastentanssi A (4-5v.)ti 17.00-17.45AnneKirjolan koulu/Peilisali
Lastentanssi B (5-6v.)ti 17.45-18.30AnneKirjolan koulu/Peilisali
Showkids A (7-9v.)ti 16.45-17.45TaruKirjolan koulu/Juhlasali
Showkids B (9-11v.)ti 17.45-18.45TaruKirjolan koulu/Juhlasali
Showtanssi (yli 12v.)ti 18.45-20.00TaruKirjolan koulu/Juhlasali
Aikuisten Tanssimixti 18.30-19.45AnneKirjolan koulu/Peilisali

 

RUOKOLAHTI

RyhmäAikaOpettajaSali
Lastentanssi (5-7v.)ma 17.00-17.45AnneVaittilan koulu
Showkids (8-12v.)ma 17.45-18.45AnneVaittilan koulu

sisältö

AIKUISOPINNOT

RyhmäAikaOpettajaSali
Aikuisten tanssimix 1ma 19.15-20.15AnneSininen
Aikuisten tanssimix jatkotasoke 19.30-20.45JenniSininen
Aikuisten lattaritto 19.30-20.45HammiSininen
Flamenco 2kurssimuotoisesti klo 13.30-16.30
su 8.9.
la 12.10.
la 9.11.
la 14.12.
LauraAkvaario /Lilliputti